Connect with us

Работнички со два гола на засилувањето Муарем го победи Охрид

Фудбалерите на Работнички триумфираа со 2-1 на третиот пријателски натпревар за време на подготовките покрај Охридското езеро. „Романтичарите“, по победата над Пелистер и поразот од Шкендија, сега славеа против второлигашот Охрид.

Сите три погодоци на мечот беа во првото полувреме. Творец на победата за Работнички беше засилувањето Муарем Муарем кој со два гола донесе предност од 0-2 за својот тим, потврдувајќи дека ќе биде големо засилување за составот на Ратко Достаниќ во новата сезона.

 Почесениот погодок за охриѓани го постигна Александар Целески.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови