Connect with us

Работнички сака да ја фати Шкендија на спиење, ги разбуди ли тетовци поразот од Борец?

Шкендија „заспа“ во Велес и доби лекција од Борец. Пораз кој многу го разлути тренерот Ернест Ѓока, а тој побара сосема поинакво идание од тимот на денешниот дуел против Работнички. 

Составот на Ратко Достаниќ имаа три победи во четирите пролетни меча, а тренерот на „романтичарите“ се надева дека Работнички може да одигра квалитетно и на гостувањето во Тетово.

Вардар исто така бара рехабилитација за поразот од Ренова во минатото коло. За среќа, ја задржа предноста во однос на Шкендија на осум бода. 

Академија Пандев сака да ја прекине негативната серија, а на гости му доаѓа Ренова која одлично игра во пролетниот дел од сезоната. Шкупи го пречекува Силекс, додека Македонија ЃП во Ѓорче Петров ќе биде домаќин на Борец.    

ПРВА ЛИГА – 23. КОЛО (денеска, 14 ч.)

Скопје: ВАРДАР – СТРУГА ТЛ

Струмица: АК. ПАНДЕВ – РЕНОВА

Тетово: ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ

Скопје: ШКУПИ – СИЛЕКС

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – БОРЕЦ

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови