Connect with us

Работнички подобар од Кожуф на тестот во Богданци

Македонскиот прволигаш Работнички го победи Кожуф со 0-3 на пријателскиот натпревар што се одигра во Богданци. Тоа беше прв тест за „романтичарите“ во текот на овие подготовки.

Првиот погодок за Работнички беше дело на Анес Рушевиќ по проигрување од Манојлов, а до крајот на првиот дел погоди и Кире Маркоски, исто така на асистенција на Манојлов.

Во второто полувреме, Работнички стигна до конечните 0-3 со голот на Фати Исмаили.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови