Connect with us

Работнички падна на Чаир, Гостивар ја тресна Струга ТЛ, Шкендија се лизна со Воска

Шкупи се врати на Чаир и го пречека Работнички, а тимот на Младен Жежовиќ успеа да слави со 3-0. Куевен беше двоен стрелец за Шкупи, а погоди и Кука.


Вардар ја пречека Брера на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари и успеа да победи со 1-0. Азер Омерагиќ уште во третата минута постигна гол за вардарци, а Брера немаше одговор до крајот.

Шампионот Струга Трим Лум заглави во Гостивар и загуби со 2-1. Ланре Кехинде и Алпер Потук донесоа водство од 2-0 за гостиварци, а намали Компаоре.

Шкендија не ја оправда фаворитската улога против Воска и одигра 1-1. Медин Бајрами ја изненади Шкендија со голот во 47.минута, а израмни Аденис Шала во 74.минута.

Македонија ЃП во Ѓорче Петров ремизираше против Тиквеш (1-0). Јован Попзлатанов беше стрелец на водечкиот гол во 33.минута, а израмни Иван Ивановски во 95.минута.

Вчера, Силекс и Брегалница одиграа без голови во Кратово во првиот меч од 12.коло во Првата лига.

ПРВА ЛИГА, 12. КОЛО – РЕЗУЛТАТИ

ШКУПИ – РАБОТНИЧКИ 3-0

ГОСТИВАР – СТРУГА ТЛ 2-1

МАКЕДОНИЈА ЃП – ТИКВЕШ 1-1

ШКЕНДИЈА – ВОСКА 1-1

ВАРДАР – БРЕРА 1-0

ВЧЕРА: СИЛЕКС – БРЕГАЛНИЦА 0-0

Standings provided by Sofascore

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови