Connect with us

Работнички го засили нападот со Србинот Лука Чумиќ

Работнички го засили нападот со српскиот интернационалец Лука Чумиќ, објави македонскиот прволигаш на официјалниот сајт. Тој потпиша тригодишен договор со „романтичарите“ и веднаш се приклучува во работата со тимот. Чумиќ (19) првите фудбалски чекори ги има направено во академијата на Партизан, потоа продолжил да се развива во српските клубови Врчин, Рад и во Металац. Македонската Прва лига и дресот на Работнички за него ќе бидат прв интернационалец предизвик.

Тимот на Работнички се подготвува за првенствениот меч против Пелистер како дел од третото коло во Првата фудбалска лига на Македонија.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови