Connect with us

Работнички го доведе Филип Тодороски од Победа

Работнички доведе уште едно засилување во пресрет на вториот дел од првенството во Првата лига. Нов фудбалер на „романтичарите“ е Филип Тодороски.


Тој доаѓа од редовите на Победа и потпиша двегодишен договор со Работнички.

Тодороски е еден од најталентираните млади играчи за врска во Македонија, имаше понуди и за заминување во странство, а се наметна изминатата полусезона во дресот на Победа. Тој одигра 14 натпревари во прилепскиот прволигаш, вкупно 697 минути, и забележа една асистенција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови