Connect with us

Работнички ги стартуваше подготовките за следната сезона (ФОТО)

Тимот на Работнички под раководство на шефот на стручниот штаб Ратко Достаниќ и официјално ги почна подготовките за новата сезона, објави клубот на официјалниот сајт. Почитувајќи ги протоколите за заштита од коронавирусот, фудбалерите почнаа со активности подготвувајќи за искушенијата што следат во наредниот шампионат на Македонија.

Првата фаза од подготовките ќе се одвива во клупската база, а потоа е планирано заминување на охридското крајбрежје, каде ќе бидат одиграни и неколку пријателски натпревари. Во наредните денови ќе биде објавен и деталниот распоред на пријателски мечеви што ќе ги одигра составот на Работнички.   

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови