Connect with us

ПСЖ бесни на судијата: Кујперс ни рече „еб*те се“

Фудбалерите на Пари Сен Жермен доживеаја елиминација во полуфиналето од Лигата на шампионите откако забележаа пораз (2-0) од Манчестер Сити и на „Итихад“. Тие не успеаја да ги исконтролираат и емоциите во текот на мечот, беше исклучен Анхел Ди Марија, а тврдат дека судијата Бјорн Кујперс скандалозно се однесувал на теренот.

„Судијата му рече на Паредес да се е*е. Тоа некој од нас да му го кажеше на него, ќе добиеше три или четири меча суспензија“, изјави Андер Херера.

Ова го потврди и Марко Верати.

„Судијата двапати ми рече „оди е*и се“, ова е скандалозно“, изјави Италијанецот.

Тимови

Advertisement

Facebook