Connect with us

Прво коло од ПМФЛ: Вардар го пречекува Борец, Шкендија гостин на Чаир

Шкендија во првото коло од новиот шампионат на Македонија во Првата лига ќе гостува на Чаир на 9.август. Вардар, кој се уште и ги нема почнато подготовките, треба да го пречека Борец на домашен терен, а Работнички на стартот ќе игра против Македонија ЃП во Ѓорче Петров.
Новиот прволигаш Пелистер ќе биде домаќин  на Академија Пандев, а Беласица ќе го пречека Силекс. Во Тетово, Ренова ќе игра против Струга Трим Лум.
Ова се двојките за премиерното коло од сезоната 2020/21.
ПРВО КОЛО – ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА (2020/21) – 9. август
Шкупи – Шкендија
Македонија Ѓ.П. – Работнички
Беласица – Силекс
Пелистер – Академија Пандев
Вардар – Борец
Ренова – Струга Трим Љум

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови