Connect with us

Прв триумф за Борусија Менхенгладбах во Бундес – лигата (ВИДЕО)

Борусија Менхенгладбах во четвртото коло конечно дојде и до првата победа во новата сезона од Бундес – лигата. На домашен терен славеше против Арминија Билефелд со 3-1.

Ларс Штиндл беше двоен стрелец за Борусија Менхенгладбах, а погоди и Денис Закарија. Единствениот погодок за Арминија Билефелд беше дело на Масаја Окугава.

Advertisement

Facebook

Тимови