Connect with us

Пропаѓа трансферот на Алиоски во Галатасарај?

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски нема да потпише за Галатасарај во летниот преоден рок, тврдат медиумите во Турција. За тоа се наведуваат три причини.


Првата и најконкретна е дека раководството на Галатасарај не може да одговори позитивно на финансиските барања на Џани Алиоски.


Втората причина е дека на турскиот клуб веќе му се понудени уште двајца фудбалери кои би можеле да ја пополнат левата странична позиција.


Третата причина е реакцијата на фановите, со оглед дека Алиоски би дошол од Лидс Јунајтед, еден од најомразените клубови за навивачите на Галатасарај.


Раководството на Лидс Јунајтед и понатаму се обидува да го убеди Езгјан Алиоски да стави потпис на нов договор и да остане на „Иланд Роуд“ во наредниот период. Менаџерот Марсело Биелса исто така даде позитивно мислење за македонскиот репрезентативец и истакна дека одлуката сепак треба да ја донесе фудбалерот.

Advertisement

Facebook

Тимови