Connect with us

Пријателски мечеви: Триумфи на Шкендија, Брегалница и Македонија ЃП

Паузата во првенството поради репрезентативните настапи, најголем дел од прволигашките и второлигашките клубови ја пополнија со пријателски натпревари.


Шкендија го победи Гостивар со 1-0, а стрелец на голот беше Влатко Стојановски во 23 минута.
Македонија ЃП исто така минимално славеше над Вардар со 1-0, со голот на Фахрудин Ѓурѓевиќ.

Второлигашот Арсими го победи Работнички со 3-0. Стрелци на головите беа Хузри Џемаили, Албула Имери и Ерион Шуку.

Академија Пандев загуби од Детонит Плачковица со 0-1, а стрелец беше Настевски.

Брегалница го победи Пирин Благоевград со 0-1. Марјан Алтипармаковски од пенал го постигна голот за штипскиот тим.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови