Connect with us

Премиерот Ковачевски ги испрати фудбалерите им вети премија од 500 илјади евра за пласман на СП

Премиерот Димитар Ковачевски ги испрати фудбалерите на патувањето за Порто и им вети премија од 5оо илјади евра за победа над Португалците и пласман на Светското првенство во Катар.

-Вие сте најсветлата точка на македонија во овој момент. цела македонија ќе ве чека на плоштад, ви ветувам. Владата во овој момент со драго срце ќе издвои награда од 500.000 евра за пласман во Катар. И ова што досега го направивте е успех, не знам како, но победете ги Португалците. знам дека можете им рече Ковачевски на фудбалерите во авионот пред полетување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови