Connect with us

Пикси пцуеше „мајка шиптарска“ по голот на Влаховиќ (ВИДЕО)

По поразот од Швајцарија со 3-2, Србија е елиминирана од Светското првенство. Избраниците на Драган Стојковиќ го завршија натпреварувањето на последното место во групата Г.


Швајцарија поведе преку Џердан Шаќири, но Србија направи пресврт со головите на Александар Митровии и на Душан Влаховиќ. Во тој момент селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси, со максимален адреналин во себе, упати пцовка.


„Да ви ја е*ам мајката во пи*ка шиптарска“, извика Пикси на клупата, алудирајќи на тоа дека Швајцарците во тимот имаат неколку играчи со албанско потекло.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови