Connect with us

Пепи Ѓоргиев опериран: Ќе се вратам посилен

Напаѓачот на Силекс, Пепи Ѓоргиев, денеска е опериран во клиниката Систина. Тој имаше повреда на менискусот на десното колено и мораше да ја санира со хируршка интервенција. 

„Се чувствувам добро. Ќе се вратам посилен“, истакна Пепи Ѓоргиев.  

Напаѓачот на Силекс ќе го пропушти остатокот од есенскиот дел од првенството во Првата лига.    

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови