Connect with us

Пелистер успешен против Деволи, Беласица убедлива против Плачковица

Македонскиот прволигаш Пелистер со победа ја отвори серијата пријателски натпревари во текот на зимските подготовки. Биотолчани на денешното гостување во Корча остварија триумф (2-3) над албанскиот тим Деволи.

Тимот на Димитар Капинковски покажа ефикасност, но во продолжение од подготовките ќе треба да се посвети внимание на подобрување на дефанзивата.  

Беласица славеше против Плачковица со 3-0. Бесар Гуџуфи беше двоен стрелец за составот на Ѓоре Јовановски, а и Коцев се запиша во листата на стрелците. 

Кожуф ремизираше против Вардар Неготино играјќи 2-2. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови