Connect with us

Пелистер убедлив против третолигашот Новаци

Македонскиот второлигаш Пелистер оствари убедлива победа (5-0) против третолигашот Новаци на денешниот пријателски натпревар. Тимот на Бобан Бабунски покажа квалитет и заслужено триумфираше.


Бабунски им даде шанса на поголем број фудбалери, а стрелци на головите беа Маневски, Јовановски, Фејзуловски, Богдановски и П. Љамчевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови