Connect with us

Пелистер се засили со црногорскиот интернационалец Иван Пејаковиќ (ВИДЕО)

Повратникот во прволигашкото друштво, тимот на Пелистер, го доведе четвртото засилување за новата сезона и камбекот во елитата. Под „Тумбе кафе“ пристигна црногорскиот интернационалец Иван Пејаковиќ. Се работи за 27-годишен крилен фудбалер кој најчесто делува по левата страна. 

Пејаковиќ потпиша договор на една сезона со Пелистер, а доаѓа од српскиот клуб Нови Пазар. Тој во кариерата има настапувано и за Ловќен, Рудар Плевља, Ком, Будуќност и за ОФК Петровац. 

Претходно, Пелистер ги ангажираше Танушев, Илиески и Талески. 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови