Connect with us

Пелистер се засили со Александар Ристевски (ВИДЕО)

Македонскиот прволигаш Пелистер ја засили одбраната со искусниот дефанзивец Александар Ристевски. Тој доаѓа на стадионот „Петар Милошевски“ од редовите на Брера, каде настапуваше минатата сезона.

„Задоволство ни е да го официјализираме потпишувањето на договорот со 31-годишникот, кој минатата сезона го носеше дресот на Брера Струмица. Со доведувањето на Ристевски добиваме искуство, квалитет и лидерство во нашиот одбранбен ред.

Ристевски има богата прволигашка кариера зад своето име настапувајќи за Металург, Скопје, Победа, Пелистер, Ренова, Струга Трим Љум, Работнички и Брера во македонскиот шампионат, како и за екипата на Влазнија во албанското првенство.

Нашето најново засилување веднаш ќе му се стави на располагање на стручниот штаб и ќе започне со тренинзи на стадионот „Петар Милошевски“, објавија од ФК Пелистер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови