Connect with us

Пелистер одигра без победник со Партизани Тирана на тестот во Охрид

Искористувајќи ја паузата во првенството поради репрезентативните настапи, фудбалерите на Пелистер одиграа без победник (1-1) на пријателскиот натпревар со албанскиот прволигаш Партизани Тирана.

Во интересен дуел кој се одигра на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, фудбалерите на Партизани поведоа со голот на Соломон во 18. минута, но „пелистерци“ израмнија по само десет минути игра со погодокот на Алдаир Нето.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови