Connect with us

Пандев во тимот на ветераните во Серија А (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ја игра својата последна сезона во дресот на Џенова во Серија А и најверојатно потоа ќе стави крај на фантастичната кариера. Со 38 години и понатаму е еден од најдобрите во Џенова, а е вистинска легенда во Калчото каде настапува две децении.

„Трансфермаркт“ направи интересен тим, составен од ветераните во Серија А, а во него е Горан Пандев, во друштво на Ибрахимовиќ, Рибери, Квалјарела, Киелини, Реина, Касерес, Годин…

Advertisement

Facebook

Тимови