Connect with us

Официјално: Кире Ристевски потпиша за АЕЛ Лимасол

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски и официјално е нов фудбалер на кипарскиот прволигаш АЕЛ Лимасол. Тој ќе му биде нов соиграч на поранешниот младински репрезентативец Давор Здравковски кој со успех го носи дресот на АЕЛ Лимасол.

Ристевски, кој се најде на списокот на селекторот Игор Ангеловски за настап на Европското првенство, потпиша двегодишен договор со раководството на АЕЛ Лимасол, со опција за продолжување на соработката и за дополнителна трета сезона.

Кире Ристевски имаше одлични игри за Ујпешт во првенството на Унгарија, а сезонава со овој тим го освои Купот на Унгарија.

Advertisement

Facebook

Тимови