Connect with us

Нојер: Среќен сум што повторно ќе играм во Лигата на шампионите

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, зборуваше во пресрет на утрешниот натпревар на Баварците со Галатасарај во Лигата на шампионите.


„Среќен сум што се вратив и повторно ќе бидам дел од тимот во Лигата на шампионите. Играме дома, пред нашите навивачи против Галатасарај и јасно е дека нашата цел е нов триумф. Секако, имаме голем респект за противникот“, изјави Нојер.

Тој беше на голот и на дербито овој викенд против Борусија Дортмунд. Баварците победија на гости со 0-4.

„Во саботата одигравме многу добар натпревар. Имавме добра структура и контрола, максимална концентрација. Го искористивме моментумот, ги реализиравме шансите и би сакале да продолжиме во таков ритам. На добар пат сме, освен, секако, испаѓањето во Купот на Германија“, истакна капитенот на Баерн Минхен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови