Connect with us

Ништо од заминувањето, Манчестер Јунајтед има големи планови за Ван де Бек

Манчестер Јунајтед ќе ги одбие понудите за Дони ван де Бек во текот на летото, тврдат медиумите на Островот. Клубот има големи планови за Холанѓанецот, кој има забележано само 326 минути на теренот во Премиер – лигата оваа сезона.

Ван де Бек неодамна имал средба со Оле Гунар Солсјаер, а менаџерот јасно му ставил до знаење дека ќе добие повеќе шанси да блесне следната сезона. Ајакс, наводно, е подготвен да го врати на позајмица ова лето откако од холанскиот тим забележуваат дека не успева да импресионира на „Олд Трафорд“. Сепак, Јунајтед сака да ги предупреди сите потенцијални купувачи дека тој нема да замине.

Ван де Бек оваа сезона забележа 16 настапи за Јунајтед во Премиер – лигата, а на повеќето од нив влезе од клупата за резервни играчи. Тој има постигнато еден погодок, а запиша две асистенции.

Тимови

Advertisement

Facebook