Connect with us

Николов играше петнаесетина минути, Лече со минимален пораз

Лече има минимална негатива (1-0) против Венеција по првиот полуфинален дуел од плејофот за пласман во Серија А. Македонскиот репрезентативец Бобан Николов доби шанса во финишот, а стрелец на победничкиот гол за Венеција беше Франческо Форте во 47.минута од дуелот.

Реваншот ќе се одигра за три дена на „Виа дел Маре“ во Лече.

На вториот полуфинален дуел, Читадела обезбеди убедлива предност (3-0) против Монца, идниот клуб на Лука Станковски, досегашниот фудбалер на Работнички.

Advertisement

Facebook

Тимови