Connect with us

Никола Серафимов стрелец за Залаегерсег

Новиот сениорски репрезентативец на Македонија, Никола Серафимов, го постигна вториот гол за Залаегерсег во првенството на Унгарија. За жал, неговиот тим загуби од Хонвед со 1-3.

Никола Серафимов ја погоди мрежата на противникот во 74.минута, но тогаш Залаегерсег веќе губеше со три гола разлика. Претходно, Хонвед поведе убедливо со головите на Лукиќ, Хиди и Тамаш.

Сепак, Серафимов покажа дека е во одлична форма пред собирот на националниот тим за квалификациските натпревари против Ерменија, Исланд и против Романија.

Advertisement

Facebook

Тимови