Connect with us

Нејмар се врати на тренинзите на Бразил (ВИДЕО)

Најголемата бразилска ѕвезда Нејмар се врати на тренинзите со тимот пред осминафиналето против Јужна Кореја. Тоа сигурно е голема причина за радост за селекторот Тите и за бразилските фанови.


Нејмар учествуваше на денешниот тренинг и вежбаше со топка, изведувајќи удари кон голот на само два дена пред следниот натпревар на тимот.


Левиот бек Алекс Телес и напаѓачот Габриел Жесус отпаднаа за продолжението од турнирот поради повредите здобиени во поразот од Камерун.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови