Connect with us

Навивајте за Македонија против Словенија во Љубљана за 15 евра

Македонската А репрезентација на 24. март гостува во Љубљана на натпреварот од 2. коло против Словенија од квалификациите за ЕУРО 2020 година.

Фудбалската федерација на Македонија информираше дека сите заинтересирани навивачи и поддржувачи на националниот тим  кои сакаат да присуствуваат и да ја бодрат нашата репрезентација на натпреварот на „Стожице“ во Љубљана веќе може да набават билети кои се пуштени во продажба преку официјалниот партнер за билети на Фудбалскиот сојуз на Словенија. Истите може да се купат електронски на следниот линк:

https://www.eventim.si/en/tickets/slovenija-makedonija-ljubljana-stadion-stozice-514648/event.html

За блоковите од стадионот „Стожице“ (S30 и S31) одредени од домаќинот за поддржувачите и навивачите на македонската репрезентација цената на билетот до денот на натпреварот (23. март) изнесува 15 евра, додека на денот на натпревар (24. март), билетите ќе се продаваат по цена од 20 евра.

Advertisement

Facebook

Тимови