Connect with us

Најубавата фотка…Ериксен е свесен

Кристијан Ериксен е свесен. Фоторепортерот на АФП ја направи без сомнение најубавата фотографија на Европското првенство. Данскиот репрезентативец преживеа срцев удар на теренот, при самиот крај на првото полувреме на мечот на стадионот “Паркен” меѓу Данска и Финска.

Натпреварот е прекинат, а Ериксен итно е одведен во најблиската клиника каде ќе биде под лекарски надзор.

Advertisement

Facebook

Тимови