Connect with us

Мурињо и стативата на арената…Ми рекоа дека е 5 цм помала и ја измерив, навистина (ФОТО)

Жозе Мурињо е навистина „специјален“. Тој не е само одличен тренер, менаџер, туку и голем шоумен. Требаше тој да дојде повторно на арената „Тодор Проески“ за да ја измери стативата од голот и да каже дека е 5 цм помала од пропишаните димензии на фудбалската игра.

„Голманот дојде и ми рече дека голот е помал. Ми рекоа дека е 5 цм помала и измерив. Отидов да се уверам и навистина беше така“, изјави Мурињо. 

Не е само да си менаџер, треба да си се…

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови