Connect with us

Моисе Кин, добрата душа за бездомниците во Париз (ФОТО)

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Моисе Кин, секој втор ден посветува дел од времето на бездомниците во Париз. Папараците го „уловија“ како им дава храна на мигрантите и бездомниците само неколку часа пред заминувањето на тимот на Пари Сен Жермен во Англија, на реванш натпреварот против Манчестер Сити од полуфиналето на Лигата на шампионите.

Моисе Кин добро знае што е сиромаштија, тој потекнува од Африканскиот континент, неговото семејство мигрирало во Италија, а на негова четиригодишна возраст родителите се развеле.

Тимови

Advertisement

Facebook