Connect with us

Миовски стрелаше против Селтик и донесе реми за Абердин (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува со одлични игри во првенството на Шкотска. Тој ја продолжи гол-серијата и против славниот Селтик, постигнувајќи го единствениот погодок за Абердин на денешниот меч против „детелинките“ во шампионатот.

Миовски го доведе Абердин во водство со голот во 50.минута, а во 85.минута уште еднаш ја затресе мрежата на противникот, но голот не беше признат поради офсајд позиција.

Селтик израмни во 64.минута со голот на Николас Кун.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови