Connect with us

„Милионерите“ убедливи против Фрајбург (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд ја оствари 11. победа во Бундес-лигата оваа сезона откако на домашен терен го победи Фрајбург со 3-0. „Милионерите“ доминираа на овој дуел и сосема заслужено стигнаа до триумф.

Дониел Мален во 13.минута го отвори резултатот, а пред истекот на првиот дел зголеми и на 2-0.

Третиот гол за „милионерите“ беше дело на Никлас Фулкруг во 87.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови