Connect with us

Милан му дава поддршка на Пиоли и покрај двата тешки порази од ПСЖ и од Јувентус

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, не е под закана од отказ и покрај разочарувачкиот настап во Лигата на шампионите и дерби поразот од Јувентус минатиот викенд, пренесува „Газета дело Спорт“.


Според информациите, раководството на клубот продолжува да има целосна доверба во 58-годишниот стратег и верува дека Пиоли ќе успее да го врати тимот на победнички пат.

По три кола во Лигата на шампионите, „росонерите“ се на последното место во групата Ф со два бода. „Росонерите“ ремизираа со Њукасл (0-0) и Борусија Дортмунд (0-0) и убедливо загубија од ПСЖ (0-3).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови