Connect with us

Мбапе, Меси и Халанд – триото за наградата „The Best“ на ФИФА

За наградата на ФИФА за најдобар играч изминатава година ќе се борат Килијан Мбапе, Лионел Меси и Ерлинг Халанд. Тоа се тројцата кандидати за наградата „The Best“.


Аргентинецот Лео Меси е фаворит за освојување на оваа награда поради освојување на мујдујалскиот трофеј, иако тоа календарски се случи во текот на минатата година.

Килијан Мбапе ја освои титулата со ПСЖ и ја преводеше Франција до финалето на СП во Катар.

Ерлинг Халанд со Манчестер Сити освои тројна круна, а беше и најефикасен во Премиер – лигата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови