Connect with us

Маурицио Сари ќе го напушти Лацио и сака да го преземе Милан

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, би можел да го преземе составот на Милан на лето, пренесува „Ил Месаџеро“.


Според изворот, на Сари не му се допаѓа моментната ситуација во римскиот клуб и на крајот од сезоната 65-годишниот стручњак сака да разговара за својата иднина со претседателот на клубот Клаудио Лотито.

Се вели дека Сари е заинтересиран и за можноста да ја преземе Фиорентина, а клубот од Фиренца исто така е отворен за таква идеја доколку треба да се раздели со сегашниот тренер Винченцо Италијано. Тој исто така се споменува како сериозен кандидат за клупата на „росонерите“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови