Connect with us

Марјан Секуловски нов тренер на Пелистер

Македонскиот прволигаш Пелистер почна да “мрда” по промената на раководната структура. Легендите на Битола и на македонскиот фудбал го преземаа клубот откако доминантен сопственик повторно е Општина Битола.

Договорена е соработка тој да ја преземе функцијата шеф на стручниот штаб. Тој зимава се раздели со Брегалница, со која имаше забележителни резултати во есенскиот дел од сезоната.

Секуловски се договорил со раководството на Пелистер до јуни 2023 година. Паралелно, се работи и на неколку засилувања, а Пелистер ќе има екстремно тешка задача да обезбеди опстанок. Прво засилување е млад сенегалски дефанзивец Едгар Али Натрант, кој доаѓа на позајмица од Шкупи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови