Connect with us

Мариупол го промовираше Стефан Спировски (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски и официјално е член на украинскиот прволигаш Мариупол. Тој е промовиран во новиот клуб, а ќе го носи дресот со број „14“.


Спировски одлучи спогодбено да го раскине договорот со АЕК Ларнака, го напушти Кипар и се пресели во Украина.


Македонскиот интернационалец треба да биде големо засилување за средниот ред на Мариупол во битката за опстанок. По осум кола, Мариупол освои само четири бода во украинскиот шампионат.

Advertisement

Facebook

Тимови