Connect with us

Манчестер Сити немаше милост за Борнмут (ВИДЕО)

Манчестер Сити го декласираше Борнмут на „Итихад“ со 6-1. Човел на мечот беше Џереми Доку кој беше стрелец, но и асистент на уште четири гола за својот тим.

Доку го отвори резултатот во 30.минута, а до крајот на првиот дел стрелаа и Бернардо Силва и Аканџи.

Во второто полувреме за „граѓаните“ погодија и Фоден, Бернардо Силва и Нејтан Аке, а почесниот гол за Борнмут го постигна Луис Синистера.

Брентфорд го победи Вест Хем со пресврт со 3-2, а Шефилд Јунајтед со гол од пенал во 99.минута го победи Вулверхемптон со 2-1. Кристал Палас на гости беше подобар од Барнли со 0-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови