Connect with us

Мама МИО: Абердин во финале со голот на Бојан Миовски (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски е херојот на Абердин. По четири години клубот повторно ќе игра во финалето на Лига купот на Шкотска, а патот го трасираше Бојан Миовски.

Тој постигна прекрасен погодок во 78.минута, кога тимот веќе беше со десетмина на теренот поради исклучувањето на Мекензи, и му донесе триумф (0-1) на Абердин на гости против Хибернијан.

Во второто полуфинале утре играат Хартс и Ренџерс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови