Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Шпетим Дуро

Струга Трим Лум ја освои шампионската титула, прва во историјата, а Шпетим Дуро иако дојде во клубот во веќе добитна комбинација од Срѓан Захариевски, успеа да продолжи во ист стил.

Убедлив беше триумфот (3-0) и против Силекс, по кој стружани и дефинитивно го освоија пехарот минувајќи први низ целта.

Шпетим Дуро е прогласен за најдобар тренер на 31.коло во Првата фудбалска лига во изборот на МАКФУДБАЛ. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови