Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Андреј Чернишов (Беласица)

Беласица не се предава, иако ќе биде екстремно тешко да се избегне најлошото и да се обезбеди опстанок. Но, тоа не значи и дека Андреј Чернишов и фудбалерите на струмичкиот тим не треба да се обидуваат и да се борат до крај.

Беласица го изненади Шкупи на гости совладувајќи го со 0-1, а тоа е прв триумф за Андреј Чернишов откако дојде на клупата. Успеа да ги затвори приодите кон сопствениот гол, а уште во раната фаза Бенјамин Демир постигна гол за водство.

Андреј Чернишов со овој триумф го заслужи епитетот најдобар тренер во 27.коло од Првата фудбалска лига во изборот на МАКФУДБАЛ.

Следниот предизвик за Беласица е лидерот Шкендија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови