Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОTO ВО ВТОРАТА ЛИГА

Кожуф е единствениот тим со максимални пет победи во второлигашката конкуренција. Тимот на Трајче Сенев успеа да го победи Пелистер и го продолжува импресивниот чекор од стартот на сезоната.


Детонит Плачковица исто така зеде голем скалп и ја победи Беса, а важни триумфи забележаа и Вардар Неготино, Тетекс, Беласица, Новаци и Охрид.


МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 5.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Кожуф, Трајче Сенев.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 5.КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 2. ИЛБЕР БЕЌИРИ (АРСИМИ)
 3. РИСТЕ ЛЕМБОВСКИ (ВАРДАР НЕГОТИНО)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. АЛЕКСАНДАР СМИЛКОВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 6. БОБАН ТАСЕВСКИ (НОВАЦИ)
 7. ИВАН НАСТЕВСКИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 8. АРЏЕНТ ГАФУРИ (АРСИМИ)
 9. ЌИРЕ МИТКОВ (КОЖУФ)
 10. АЛЕКСАНДАР БОГДАНОВСКИ (КОЖУФ)
 11. МАРИО СТАНКОВСКИ (ТЕТЕКС)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ТРАЈЧЕ СЕНЕВ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови