Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Брера Струмица е хит на стартот на сезоната. Тимот на Џовани Валенти реди победи и игра одличен фудбал. По четири кола, нанижа четири победи и се наоѓа на врвот со 12 бода.
Шкендија исто така е максимална, Гостивар стигна до првиот триумф, а Вардар го освои првиот обид.


Четвртото коло е некомплетно, со оглед дека шампионот Струга ТЛ ги одложува натпреварите поради настапите во квалификациите за Конференциската лига.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 4.коло во Првата лига. Го предводи тренерот на Брера Струмица, Џовани Валенти.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 4. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

ХРИСТИЈАН СТЕВКОВСКИ (МАКЕДОНИЈА ЃП)
КРИСТИЈАН ТОШЕВСКИ (ШКУПИ)
АНДРЕЈ КИРОВСКИ (ГОСТИВАР)
КРИСТИЈАН ЕФТИМОВ (СИЛЕКС)
ДАВИД ВЕЛКОВСКИ (ВАРДАР)
ДАРКО АНЃЕЛЕСКИ (СИЛЕКС)
БРУНО ДИТА (ШКЕНДИЈА)
АЛПЕР ПОТУК (ГОСТИВАР)
САЛВАТОРЕ РИБАУДО (БРЕРА СТРУМИЦА)
ХРИСТИЈАН МАЛЕСКИ (БРЕРА СТРУМИЦА)
АЛМИР АГАНСПАХИЌ (ШКЕНДИЈА)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ЏОВАНИ ВАЛЕНТИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови