Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 14.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Слога Виница „киксна“ дома, а Победа тоа знаеше да го искористи. Тоа беше и прв триумф за новиот тренер на прилепскиот второлигаш Димитар Капинковски.


На Западот, фаворитите беа успешни. На Силекс не му сметаше ниту снежниот терен да постигне три гола против Тетекс, а Вардар успеа да слави против Беса во калта. Воска исто така оствари триумф на гости против Велешта.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 14.коло во вторите лиги. Го предводи тренерот на Силекс, Горазд Михајлов.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 14.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ

 1. ИВАН НИКОЛОСКИ (БЕЛАСИЦА)
 2. СТЕФАН ТЕРЗИЕВ (КОЖУФ)
 3. ФИЛИП СТОМНАРОСКИ (ПОБЕДА)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. ЈОРДАН СЕРАФИМОВСКИ (СИЛЕКС)
 6. АЛБИН РАМАДАНИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 7. УЈКАН МУЧА (КОРАБИ)
 8. БОЈАН СПИРКОСКИ (ПОБЕДА)
 9. ЕРКАН ШАИП (БРАТСТВО)
 10. САШО ДУКОВ (СИЛЕКС)
 11. ФИЛИП ПЕТКОВСКИ (ВАРДАР)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАЗД МИХАЈЛОВ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови