Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ ЗА МЕСЕЦ НОЕМВРИ: ДАНИЕЛ АВРАМОВСКИ (ВАРДАР)

Вардар е на врвот, има одлична бодовна залиха за пролетниот дел од сезоната, а за тоа големи заслуги има и Даниел Аврамовски. Репрезентативецот блескаше во дресот на најтрофејниот македонски клуб во ноември и двете кола кои се одиграа во декември, пред официјалниот старт на зимската пауза.

Аврамовски ја задржа одличната форма која ја имаше и во октомври и вторпат последовно ја заслужи наградата од „МЕГАСПОРТ“ за фудбалер на месецот во изборот на МАКФУДБАЛ.

„Благодарност за наградата, уште подраго ми е што е втора во низа, тоа значи дека во континуитет играв квалитетно. Секако, и ова признание ќе го поделам со соиграчите од тимот и со стручниот штаб, во Вардар тимскиот дух е најважен за резултатите и за добрата атмосфера“, вели Даниел Аврамовски.

         

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови