Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ НА 15.КОЛО: АРМЕНД АЛИМИ (ШКЕНДИЈА)

Кога игра Арменд Алими, разиграна е и Шкендија. Актуелниот првак потсети на најдобрите деновиво градската пресметка со Ренова, славеше со 6-1 и ја намали негативата во однос на Вардар и на Академија Пандев.

Тренерот Ернест Ѓока може да биде задоволен затоа што проработе повторно „моторот“ на екипата, Арменд Алими. Делеше асистенции, погодуваше, целиот тим играше по негови ноти. Со одличното издание дефинитивно го заслужи епитетот за најдобар играч на 15.коло во изборот на МАКФУДБАЛ.

Веќе денеска шампинатот продолжува во турбо-ритам, а Шкендија ја очекува гостување кај Струга Трим Лум.          

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови