Connect with us

Македонија У19 ремизираше со Турција

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години ремизираше (1-1) против селекцијата на Турција на пријатeлскиот натпревар во Скопје. Вториот тест со истиот противник е закажан за 11 октомври, со почеток во 14.30 часот.


Селекцијата на Дашмир Беари не успеа да реализира пенал преку Бехар Фета, а единствениот гол го постигна Бесар Гуџуфи.

Македонија играше во состав: Тасев, Кудев, Давков, Рамадани, Шаини, Фета, Ракипи, Крстевски, Елези, Тасески, Калкан.

Advertisement

Facebook

Тимови