Connect with us

Македонија ЃП поразена од Минај

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров загуби со 2-1 од украинскиот тим Минај на пријателскиот натпревар што се одигра во турскиот туристички центар Анталија. 

Украинците на стартот од второто полувреме постигнаа два гола, а потоа Ермедин Адем го намали резултатот во 75.минута од мечот.

Тимот на Жикица Тасевски одработи одлични подготовки во Турција, тестираше против силни противници, а не забележа ниту една победа.
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови