Connect with us

Мајорка ја сопре Барселона (ВИДЕО)

Барселона не успеа да слави на гостувањето на Балеарските острови. Каталонскиот гигант одигра само 2-2 и сега им даде шанса на Џирона и на Реал Мадрид да го преземат врвот со успеси во ова коло. Барселона во моментот е лидер со 17 бода, Џирона има 16, а Реал 15 бода.

Муричи ја доведе Мајорка во водство, а израмни Рафиња во 41.минута. Сепак, Мајорка на одмор замина со предност откако Абдон Пратс погоди во последните мигови од првиот дел.

Барселона притисна во второто полувреме, израмни преку младиот Марин Фермин, но не успеа и да стигне до победа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови